Predmet prodaje je: neizgrađena građevinska zemljišta u Poslovnoj zoni Mazija JI, upisane u zemljišno-knjižni uložak broj 734 k.o. Briševo, namjena zemljišta sukladno DPU Mješovite poslovno-proizvodne-stambene zone Mazija Jugoistok („Službeni glasnik Općine Poličnik“ broj 05/05,09/15) i Odluke o donošenju Izmjena i dopuna detaljnog plana uređenja mješovite poslovno-proizvodno-stambene zone Mazija JI (UPU poslovno-proizvodne zone Mazija JI) („Službeni glasnik Općine Poličnik“ broj 09/15) poslovno/proizvodna, i to:

Općina Poličnik zajedno s Uhddr-om Općine Poličnik i mladeži Hdz-a Općine Poličnik organizira obilježavanje vojno redarstvene operacije "OLUJA", Dana pobjede i Domovinske zahvalnosti te Dana Hrvatskih Branitelja 05.08.2017. godine u Poličniku. 04.08.2017. godine položit će se vijenci na spomen obilježja u svim naseljima Općine Poličnik a dana 05.08.2017. godine na malonogometnom igralištu u Poličniku (Kod škole) u 18.00 sati počinje malonogometni turnir "Oluja kup 2017", u 19.00 sati slijedi domjenak (Pečeni vol) te u 20.00 sati počinje zabavno-glazbeni program. Pozivamo sve zainteresirane da dođu na proslavu.

Ministarstvo gospodarstva, poduzetništva i obrta donijelo je odluku o financiranju projekta „Centar za razvoj i edukaciju-“ prijavitelja. Općine Poličnik. Cilj projekta je uspostaviti Centar za razvoj i edukaciju kao modernu poduzetničko-poslovnu infrastrukturu od lokalnog i šireg regionalnog značaja koja će služiti kao središte za unaprjeđenje poslovanja unutar industrija koje kao sirovine koriste pčelinje proizvode – vosak, propolis, pčelinji otrov, pelud, matičnu mliječ i med.

Povjerenstvo za provedbu postupka prijema osoba na stručno osposobljavanje bez zasnivanja radnog odnosa sukladno Javnom pozivu za prijam osoba na stručno osposobljavanje bez zasnivanja radnog odnosa Jedinstveni upravni odjel Općine Poličnik   objavljuje poziv na intervju-stručno osposobljavanje bez zasnivanja radnog odnosa-viši stručni suradnik za Eu fondove i javnu nabavu.

Pozivaju se građani, mjesni odbori, udruge građana, trgovačka društva, obrti, političke stranke, vjerske zajednice i druge pravne osobe na području Općine Poličnik da pojedinačno dostave svoje prijedloge za dodjelu javnih priznanja Općine Poličnik.

U ponedjeljak 26. lipnja 2017. godine, održana je konstituirajuća sjednica Općinskog vijeća Općine Poličnik na kojoj je Darijo Buljat  izabran za predsjednika Općinskog vijeća, Ante Dokoza za potpredsjednika Općinskog vijeća.

Sjednicu je po ovlaštenju predstojnika Ureda državne uprave u Zadarskoj županiji otvorila Kristina Božić, čestitajući svim izabranim članovima Općinskog vijeća, načelniku Davoru Lončaru i zamjeniku načelnika Petru Bogoviću.