ANKETA O POTREBAMA POTENCIJALNIH KORISNIKA ZA CJELODNEVNIM I POLUDNEVNIM BORAVKOM ZA STARE I NEMOĆNE OSOBE NA PODRUČJU OPĆINE POLIČNIK

Poštovani,

Općina Poličnik ima namjeru, ukoliko se pokaže dovoljan interes mještana, izgraditi Dom za boravak starih i nemoćnih osoba na području Općine. Isto tako, ukoliko postojeći društveni domovi na području Općine zadovoljavaju zadane kriterije, isti će se također staviti u funkciju boravka za stare i nemoćne osobe.

Boravak je socijalna usluga koja obuhvaća cjelodnevni i poludnevni boravak.

Cjelodnevni boravak može trajati od 6 do 10 sati, a poludnevni boravak od 4 do 6 sati dnevno.

Ovom uslugom korisniku  se  osiguravaju izvaninstitucijski  oblici skrbi u njegovoj lokalnoj zajednici, pri čemu korisnik ostaje u vlastitom domu/obitelji.

U sklopu cjelodnevnog ili poludnevnog boravka korisniku se osigurava zadovoljavanje životnih potreba pružanjem usluga prehrane, održavanja osobne higijene, brige o zdravlju, čuvanja, odgoja, njege, radnih aktivnosti, psihosocijalne rehabilitacije, organiziranja slobodnog vremena, organiziranog prijevoza, ovisno o utvrđenim potrebama i izboru korisnika.

Pred Vama je kratki upitnik koji se provodi u svrhu planiranja i organiziranja boravka za stare i nemoćne osobe na području Općine te Vas molimo da isti popunite do 30. rujna 2019. godine.

Napominjemo kako su Vaši odgovori u potpunosti anonimni te će se rezultati samo skupno obrađivati.

Ukoliko postoje nejasnoće vezane za anketu i njezino popunjavanje molimo Vas nazovite na broj telefona Općine Poličnik 023/354-004.

Hvala Vam na izdvojenom vremenu!

Da Ne
Muški Ženski