Dijalog EU-a s mladima

Vijeće za obrazovanje, mlade, kulturu i sport Europske unije krajem prošle godine usvojilo je novu Europsku strategiju za mlade za razdoblje od 2019. do 2027. godine, na temelju koje je uspostavljen Dijalog EU-a s mladima.

Djalog EU-a s mladima služi kao platforma za kontinuirane zajedničke konzultacije o izazovima, temama i prioritetima od značenja za mlade s ciljem što većeg uključivanja mladih ljudi.

Trenutno se provodi VII. ciklus Dijaloga EU-a s mladima na zajedničku temu: Stvaranje mogućnosti za mlade, u razdoblju od siječnja 2019. do polovice 2020., tijekom predsjedavanja Rumunjske, Finske i Hrvatske Vijećem Europske unije.

Hrvatska tema za vrijeme predsjedanja je "Mogućnosti za mlade u ruralnim područjima". 

Kako bi se mladima omogućilo punopravno sudjelovanje u konzultacijskom procesu izrađen je anketni upitnik, namijenjen mladima između 15 i 30 godina starosti, u kojem izravno mogu iznijeti svoje stavove te tako sudjelovati u oblikovanju politika i donošenju odluka koje se tiču mladih u RH i EU. UPITNIK je dostupan na mrežnim stranicama Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku. Rok za ispunjavanje upitnika je 27. rujna 2019. godine.

Rezultatai konzultacija Dijaloga EU-a s mladima uzimaju se u obzir pri izradi dokumenata na Radnoj skupini za mlade Vijeća Europske unije. Na taj način zajedno kreiramo politike za mlade na europskoj razini koje postaju obvezujuće na nacionalnim razinama u državama članicama.

Hrvatska je u proteklom ciklusu uključenosti mladih u proces Dijaloga EU-a s mladima zauzela visoko 4. mjesto u EU po broju mladih koji su u Dijalogu sudjelovali. Stoga, pozivamo sve mlade da se uključe u Dijalog s Europskom unijom.

Adresa: Ul. Dr. Franje Tuđmana 62, 23241 Poličnik

Telefon: Centrala (023) 354 004, Faks (023) 354 005

Mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

OIB: 87120007882

MB: 2743345

Načelnik: Davor Lončar

Radno vrijeme: 07,00:15,0

Rad sa strankama: 08,00:11,00

Dnevni odmor: 11,00:11,30