JAVNI POZIV za prijavu kandidata za Program javnog rada – REVITALIZACIJA KULTURNE BAŠTINE na području Općine Poličnik

Općinski načelnik Općine Poličnik na temelju članaka 52. i 52. a. Statuta Općine Poličnik („Službeni glasnik Općine Poličnik“, broj 02/18, 03/18 i 15/18) te sukladno Programu javnog rada – REVITALIZACIJA KULTURNE BAŠTINE , objavljuje

JAVNI POZIV

za prijavu kandidata za Program javnog rada – REVITALIZACIJA KULTURNE BAŠTINE na području    Općine Poličnik

Pozivaju se sve dugotrajno nezaposlene osobe, osobe s invaliditetom, osobe u nepovoljnom položaju na tržištu rada, mlade osobe i korisnici zajamčene minimalne naknade prijavljeni u evidenciju na Javni rad po Programu javnog rada – REVITALIZACIJA KULTURNE BAŠTINE  na području Općine Poličnik.

- 5  izvršitelja

Hrvatski zavod za zapošljavanje financirat će u 100% troška minimalne bruto plaće.

1. troškovi prijevoza sukladno Odluci Upravnog vijeća Zavoda o visini troškova prijevoza ukoliko ima više od 2 km od adrese stanovanja do adrese poslodavca i to:
  • trošak mjesečne karte javnog prijevoza,
  • u naseljima, mjestima i gradovima gdje ne postoji javni prijevoz i nije moguće dostaviti dokaz o stvarnom trošku prijevoza, mjesečno u visini od 0,75 kn po prijeđenom kilometru do propisane visine od najviše 1.200 kn. Udaljenost između adrese stanovanja i adrese rada odnosno osposobljavanja utvrđuje se prema planeru putovanja Hrvatskog autokluba, kao najkraća ruta uz korekciju za jednosmjerne ulice, uređene pješačke nathodnike i pothodnike.

Na osobe zaposlene prema Programu javnih radova primjenjuju se prava iz Ugovora sa Hrvatskim zavodom za zapošljavanje, te prava iz radnog odnosa sukladno odgovarajućim propisima.

Trajanje programa: 6 mjeseci

Prijaviti se mogu nezaposlene osobe i to:

Dugotrajno nezaposlene osobe, osobe s invaliditetom, osobe u nepovoljnom položaju na tržištu rada, mlade osobe i to;

- bez obzira na duljinu prijave u evidenciju: hrvatski branitelji, djeca i supružnici poginulih i nestalih hrvatskih branitelja, roditelji s 4 i više malodobne djece, roditelji djece s teškoćama u razvoju, roditelji djece oboljele od malignih bolesti, roditelji udovci i roditelji djeteta bez upisanog drugog roditelja, osobe bez stečene kvalifikacije, osobe s invaliditetom, žrtve trgovanja ljudima, žrtve obiteljskog nasilja, azilanti, mlade osobe koje su izašle iz sustava skrbi (domova za djecu) i udomiteljskih obitelji, odgojnih zavoda i sl., liječeni ovisnici o drogama, povratnici s odsluženja zatvorske kazne unazad 6 mjeseci, osobe na uvjetnoj kazni, Romi, beskućnici/e, osoba koja pripada etničkoj manjini u državi članici i potreban joj je razvoj jezičnog profila, profila stručnog usavršavanja ili profila radnog iskustva da bi poboljšala izglede za pristup stalnom zaposlenju;

- mlade osobe do 29 godina prijavljene u evidenciju do 4 mjeseca,

- mladi do 25 godina prijavljeni u evidenciju dulje od 6 mjeseci,

- mladi do 29 godina prijavljeni u evidenciju dulje od 12 mjeseci,

- osobe starije od 50 prijavljene u evidenciju dulje od 6 mjeseci,

- osobe prijavljene u evidenciju nezaposlenih 3 i više godina,

- korisnici zajamčene minimalne naknade prijavljeni u evidenciju nezaposlenih

(U programe javnih radova mogu se uključivati i osobe koje su korisnici zajamčene minimalne naknade sukladno Zakonu o socijalnoj skrbi i to u nepunom radnom vremenu, pri čemu ostvaruju proporcionalni dio plaće na temelju javnog rada, a istovremeno im se ne obustavlja isplata zajamčene minimalne naknade).

Prijave se podnose na adresu: Općina Poličnik, s naznakom „Javni poziv – Program javnog rada – REVITALIZACIJA KULTURNE BAŠTINE na području Općine Poličnik“, Ulica Dr. Franje Tuđmana 62, 23 241 Poličnik, u roku 8 dana od dana objave Javnog poziva.

Javni poziv objavljuje se na web stranici Hrvatskog zavoda za zapošljavanje i web stranici te oglasnoj ploči Općine Poličnik.

Općinski načelnik

Davor Lončar