Konstituirajuća sjednica Općinskog vijeća Općine Poličnik

U ponedjeljak 26. lipnja 2017. godine, održana je konstituirajuća sjednica Općinskog vijeća Općine Poličnik na kojoj je Darijo Buljat  izabran za predsjednika Općinskog vijeća, Ante Dokoza za potpredsjednika Općinskog vijeća.

Sjednicu je po ovlaštenju predstojnika Ureda državne uprave u Zadarskoj županiji otvorila Kristina Božić, čestitajući svim izabranim članovima Općinskog vijeća, načelniku Davoru Lončaru i zamjeniku načelnika Petru Bogoviću.

Odsvirana je državna himna i minutom šutnje odana počast poginulim Hrvatskim braniteljima.

PREDSJEDAVATELJICA gđa. Božić prelazi na 1. točku dnevnog reda na izbor Mandatne komisije, u koju su jednoglasno izabrani:

  1. Milorad Župan,       predsjednik
  2. Milorad Demo,       član
  3. Tomislav Milin,       član

Nakon izvješća Mandatne komisije (točke 2. dnevnog reda), koje je podnio Milorad Župan, u kojemu je izabrani vijećnik Davor Lončar (HDZ)   podnio ostavku na mjesto vijećnika Općinskog vijeća zbog prihvaćanja dužnosti Općinskog načelnika Općine Poličnik te je Općinski odbor HDZ Općine Poličnik predložio da se umjesto Davora Lončara imenuje za novu vijećnicu   Nadu Lončar   koja je bila kandidat na kandidacijskoj listi Hrvatske demokratske zajednice (HDZ) i Narodne stranke – Reformisti (REFORMISTI) za izbor Općinskog vijeća Općine Poličnik, nakon čega su svi izabrani članovi Općinskog vijeća dali svečanu prisegu pred Antom Dokozom, koji je nastavio voditi sjednicu do izbora predsjednika Općinskog vijeća.

PREDSJEDATELJ Ante Dokoza prelazi natočku 3. dnevnog reda, Izbor Komisije za izbor i imenovanje koju su jednoglasno izabrani:

  1. Josip Kevrić,             predsjednik
  2. Veselko Kevrić,       član
  3. Zlatko Surać,           član

4. točka dnevnog reda: Izbor predsjednika i potpredsjednika Općinskog vijeća; Pet (5) vijećnika iz reda HDZ-a su pismeno predložili za predsjednika Općinskog vijeća Darija Buljata te je jednoglasno (12 glasova za) Darijo Buljat izabran za predsjednika Općinskog vijeća.

Darijo Buljat preuzimajući vođenje sjednice nakon izbora za predsjednika Vijeća, dao je prijedlog HDZ-a potpisan od pet (5) vijećnika za izbor potpredsjednika Vijeća Ante Dokoze. Nakon glasovanja jednoglasno (12 glasova za) za potpredsjednika Općinskog vijeća Općine Poličnik izabran je Ante Dokoza.

Darijo Buljat je čestitao svim izabranim vijećnicima zaželjevši im uspješan mandat Općinskog vijeća. Općinski načelnik Davor Lončar također je čestitao svim vijećnicima na izboru te još jednom zahvalio svima na potpori.

Članovi Općinskog vijeća Općine Poličnik u narednom mandatnom razdoblju su:

  • HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA (HDZ)               – 11 vijećnika:

NARODNA STRANKA – REFORMISTI – REFORMISTI

ANTE DOKOZA, DARKO KOVAČEVIĆ, TOMISLAV MILIN, DARIJO BULJAT, VESELKO KEVRIĆ, MILORAD DEMO, JOSIP KEVRIĆ, MILORAD ŽUPAN, JOSIP STRIKA, ELVIS ALIĆ, NADA LONČAR

  • MODERNA DEMOKRATSKA SNAGA – MODES                   – 1 vijećnika:  

STRANKA HRVARSKOG ZAJEDNIŠTVA

HRVOJE SURAĆ

 

  • HRVATSKA STRANKA PRAVA DR. ANTE STARČEVIĆ – HSP AS                  – 1 vijećnika:

ZLATKO SURAĆ   

 

Adresa: Ul. Dr. Franje Tuđmana 62, 23241 Poličnik

Telefon: Centrala (023) 354 004, Faks (023) 354 005

Mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

OIB: 87120007882

MB: 2743345

Načelnik: Davor Lončar

Radno vrijeme: 07,00:15,0

Rad sa strankama: 08,00:11,00

Dnevni odmor: 11,00:11,30