Obavijest o izvršenju obveze plaćanja katastarske izmjere

Obavještavamo sve sudionike katastarske izmjere i obnove zemljišnih knjiga na području

-          K.O. Poličnik (naselja Poličnik, Gornji Poličnik, Lovinac i dio Suhovara),

-          K.O. Briševo (naselja Briševo i dio Dračevac Ninski) i

-          K.O. Murvica (naselja Murvica i Murvica Gornja)

da podmire svoje obveze plaćanja prema ugovoru i svi ostali koji se nisu prijavili a obveza im je sufinanciranje katastarske izmjere i obnove zemljišnih knjiga temeljem Zakona o državnoj izmjeri i katastru nekretnina te Zakona o zemljišnim knjigama.

Općinsko vijeće Općine Poličnik je donijelo odluku o obvezi sufinanciranja katastarske izmjere za K.O. Poličnik, K.O. Briševo i K.O. Murvica („Službeni glasnik Općine Poličnik 02/14, koja je stupila na snagu 09.04.2014. godine) u kojoj će Općina Poličnik izdati potvrdu o podmirenju obveza (Katastarske izmjere) te bez koje Općinski sud u Zadru- Zemljišnoknjižni odjel, Područni ured za katastar te Državna geodetska uprava ne može upisati nove posjednike i vlasnike.

Stoga Vas podsjećamo da izvršite svoju obvezu jer nećete moći upisati vlasništvo ni posjed bez potvrde Općine Poličnik o ispunjenju obveze sufinanciranja katastarske izmjere a za one koji imaju potpisan ugovor a nisu ga platili biti će pokrenut postupak ovrhe.