Osposobljavanje članova Stožera civilne zaštite Općine Poličnik

Jučer, 14. ožujka 2018. godine, u prostorijama Općine Poličnik održano je osposobljavanje članova Stožera civilne zaštite Općine Poličnik. Predstavnici područnog ureda za zaštitu i spašavanje Zadar, Siniša Filipović i Ivica Starčević, u jednodnevnom programu osposobljavanja obradili su sljedeće teme: sustav civilne zaštite, obveze i zadaće čelnika/izvršnih tijela u jedinicama lokalne i područne (regionalne) samouprave u velikim nesrećama i katastrofama, stožerno upravljanje u kriznim događajima i odnosi s javnošću. Poseban naglasak osposobljavanja stavljan je na psihološke aspekte ponašanja u velikim nesrećama i katastrofama koji se često zanemaruju. Naglašena je nužnost psihološke prve pomoći koju je potrebno osigurati u slučajevima velikih nesreća i katastrofa svim ranjivim skupinama ljudi. Prema Zakonu o sustavu civilne zaštite članovi stožera civilne zaštite dužni su završiti osposobljavanje u roku od godinu dana od imenovanja u stožer civilne zaštite, prema programu osposobljavanja koji provodi Državna uprava za zaštitu i spašavanje. Misija sustava civilne zaštite je da se ustroji i održava moderan sustav civilne zaštite u Republici Hrvatskoj koji će svim raspoloživim resursima biti sposoban odgovoriti potrebama u zaštiti ljudi, dobara i okoliša u ugrozama, stradanjima i drugim izazovima suvremenog društva, a prema potrebi i pružiti pomoć i drugim zemljama.

ČLANOVI STOŽERA CIVILNE ZAŠTITE OPĆINE POLIČNIK

Ime i prezime Funkcija Imenovan po dužnosti

Darko Kovačević Pomoćnik zapovjednika postrojbe, vatrogasni voditelj nabave JVP načelnik stožera

Josip Surać Direktor komunalnog poduzeća Poličnik d.o.o. zamjenik načelnika stožera

Nenad Bulić pročelnik Jedinstvenog upravnog odjela Općine Poličnik član

Ivica Starčević predstavnik Područnog ureda za zaštitu i spašavanje Zadar član

Ljubo Majica Hrvatska gorska služba spašavanja, stanica Zadar – gorski spašavatelj član

Marijan Baraba PU Zadarska, II Policijska postaja Zadar – vođa III. područnog sektora član

Bore Galac Ravnatelj Gradskog društva Crvenog križa Zadar član

Branislav Kukuruzović dr. vet. med. – Veterinarska stanica Zadar d.o.o. član

Zlatko Kožar dr. med, Ustanova za zdravstvenu skrb „Kožar“ član

Šime Zdrilić Djelatnik komunalnog poduzeća Poličnik d.o.o. član

Vatroslav Kovačević Žitelj naselja Poličnik član

Ante Dokoza Žitelj naselja Murvica član

Adresa: Ul. Dr. Franje Tuđmana 62, 23241 Poličnik

Telefon: Centrala (023) 354 004, Faks (023) 354 005

Mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

OIB: 87120007882

MB: 2743345

Načelnik: Davor Lončar

Radno vrijeme: 07,00:15,0

Rad sa strankama: 08,00:11,00

Dnevni odmor: 11,00:11,30