Osposobljavanje članova Stožera civilne zaštite Općine Poličnik

Jučer, 14. ožujka 2018. godine, u prostorijama Općine Poličnik održano je osposobljavanje članova Stožera civilne zaštite Općine Poličnik. Predstavnici područnog ureda za zaštitu i spašavanje Zadar, Siniša Filipović i Ivica Starčević, u jednodnevnom programu osposobljavanja obradili su sljedeće teme: sustav civilne zaštite, obveze i zadaće čelnika/izvršnih tijela u jedinicama lokalne i područne (regionalne) samouprave u velikim nesrećama i katastrofama, stožerno upravljanje u kriznim događajima i odnosi s javnošću. Poseban naglasak osposobljavanja stavljan je na psihološke aspekte ponašanja u velikim nesrećama i katastrofama koji se često zanemaruju. Naglašena je nužnost psihološke prve pomoći koju je potrebno osigurati u slučajevima velikih nesreća i katastrofa svim ranjivim skupinama ljudi. Prema Zakonu o sustavu civilne zaštite članovi stožera civilne zaštite dužni su završiti osposobljavanje u roku od godinu dana od imenovanja u stožer civilne zaštite, prema programu osposobljavanja koji provodi Državna uprava za zaštitu i spašavanje. Misija sustava civilne zaštite je da se ustroji i održava moderan sustav civilne zaštite u Republici Hrvatskoj koji će svim raspoloživim resursima biti sposoban odgovoriti potrebama u zaštiti ljudi, dobara i okoliša u ugrozama, stradanjima i drugim izazovima suvremenog društva, a prema potrebi i pružiti pomoć i drugim zemljama.

ČLANOVI STOŽERA CIVILNE ZAŠTITE OPĆINE POLIČNIK

Ime i prezime Funkcija Imenovan po dužnosti

Darko Kovačević Pomoćnik zapovjednika postrojbe, vatrogasni voditelj nabave JVP načelnik stožera

Josip Surać Direktor komunalnog poduzeća Poličnik d.o.o. zamjenik načelnika stožera