Sakupljanje ambalažnog otpada iz zaštite biljaka

HRVATSKA POLJOPRIVREDNA KOMORA
PODRUČNI ODJEL JPSS ZADARSKE ŽUPANIJE
Mažuranićeva 30/I
23 000 ZADAR

U Zadru, 25. travnja 2012.

Obavijest poljoprivrednicima!

Dana 3. svibnja 2012. godine će se u Nadinskom blatu (Nadin) u vremenu od 8.00 – 10.00 sati organizirati velika akcija skupljanja ambalaže sredstava za zaštitu bilja. Organizator ove akcije je Udruga CROCPA, a izvest će je tvrtka C.I.A.K., partner Udruge u projektu CROCPA EKO MODEL, koja je ovlaštena za skupljanje takvog otpada. Akcija je namijenjena svim obiteljskim gospodarstvima, koja su takvu ambalažu dužna zbrinuti na zakonom propisani način.
Na mjestu skupljanja, prihvaća se ambalaža slijedećih tvrtki članova Udruge CROCPA: AM Agro, Agroteks, AgroChem – Maks, BASF, Bayer CropScience, Chromos Agro, Dow AgroScience, Herbos, Florel, Pinus Agro, Sygenta Agro,
Genera d.d. Ambalažni otpad ostalih tvrtki neće biti prihvaćen.
Prilikom preuzimanja prazne ambalaže, tvrtka C.I.A.K. će za preuzetu količinu otpada posjedniku ovjeriti ispravno popunjen prateći list. Na taj način poljoprivrednik ima dokaz o pravilnom postupanju s praznom ambalažom sredstava za zaštitu bilja. Ovjereni prateći list poljoprivrednik je dužan pokazati inspektoru Ministarstva zaštite okoliša prilikom obilaska terena. Prateći list poljoprivrednici mogu nabaviti na prodajnim mjestima Narodnih novina (Obrazac PL – Oo), a ambalaža koja se skuplja mora biti prazna i pravilno isprana.
Poljoprivrednici popunjavaju samo dio 1 Pratećeg lista, a upute za popunjavanje se mogu pronaći na web stranici Udruge www.crocpa.hr.

Viši stručni savjetnik za zaštitu bilja:

Ivan Šimičević, dipl. ing. agr.

Adresa: Ul. Dr. Franje Tuđmana 62, 23241 Poličnik

Telefon: Centrala (023) 354 004, Faks (023) 354 005

Mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

OIB: 87120007882

MB: 2743345

Načelnik: Davor Lončar

Radno vrijeme: 07,00:15,0

Rad sa strankama: 08,00:11,00

Dnevni odmor: 11,00:11,30