Obilježena 29. godišnjica Dana obrane Općine Poličnik

U organizaciji UHDDR Poličnika i Općine Poličnik 03.01. 2021. godine obilježena je 29. godišnjica Dana obrane Općine Poličnik. Tim povodom dostojanstveno, tiho, u molitvi i prisjećanju, brojna izaslanstva položila su cvijeće i zapalila svijeće kod spomen obilježja u Suhovarima.

Polaganje vijenaca, paljenje svijeća i prisjećanje na poginule nastavljeno je u dvorištu crkve sv. Nikole u Poličniku i na spomeniku na groblju Poličnik,
Ovo je veliki dan, kako za našu općinu tako i za cijelu Republiku Hrvatsku, jer tada se dogodio jedan od prvih poraza neprijatelja, koji je tog dana htio uništiti sve.
Tog dramatičnog 3. siječnja 1992., neprijateljske snage probile su u žestokom napadu obrambenu liniju u Suhovarima. Ubijena je mještanka Neva Ukalović, zapaljeno pet kuća i neprijatelj je došao nadomak Jadranske magistrale s namjerom da daljnjim napredovanjem ovlada državnom cestom Zadar - Pag i prekidom izuzetno važne i tada jedine prometne komunikacije sjevera i juga zemlje podijeli Hrvatsku na dva dijela.
Premda bez odgovarajućeg naoružanja, Hrvatska vojska se pregrupirala i vođena domoljubljem, velikim srcem i izuzetnom hrabrošću, povratila izgubljeni položaj. Neprijatelj je na tom malom poprištu neočekivano doživio veliki udarac, prvi težak poraz. Dva-tri sata kasnije, u 18 sati, stupilo je na snagu tzv. "Sarajevsko primirje", a junačka i veličanstvena akcija dala je poticaj i vratila ponos i samopouzdanje braniteljima i žiteljima čitavog kraja.

Adresa: Ul. Dr. Franje Tuđmana 62, 23241 Poličnik

Telefon: Centrala (023) 354 004, Faks (023) 354 005

Mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

OIB: 87120007882

MB: 2743345

Načelnik: Davor Lončar

Radno vrijeme: 07,00:15,0

Rad sa strankama: 08,00:11,00

Dnevni odmor: 11,00:11,30