Izjava o pristupačnosti

Općina Poličnik je svoje mrežne stranice učinila pristupačnima u skladu sa ZAKONOM O PRISTUPAČNOSTI MREŽNIH STRANICA I PROGRAMSKIH RJEŠENJA ZA POKRETNE UREĐAJE TIJELA JAVNOG SEKTORA REPUBLIKE HRVATSKE (‘’Narodne novine’’ broj 17/19; dalje u tekstu: Zakon) kojima se prenosi Direktiva (EU) 2016/2102 Europskog parlamenta i Vijeća od 26. listopada 2016. o pristupačnosti internetskih stranica i mobilnih aplikacija tijela javnog sektora ( SL L 327, 2.12.2016.).

Ova izjava o pristupačnosti primjenjuje se na mrežno sjedište Općine Poličnik koje se nalazi na adresi www.opcina-policnik.hr.

Stupanj usklađenosti

Mrežno sjedište www.opcina-policnik.hr u potpunosti je usklađeno sa Zakonom budući da je integrirana željena funkcionalnost putem plugina ScreenReader.

Omogućene su slijedeće funkcije:

• Uvećanje veličina fonta
  • Smanjenje veličina fonta
  • 3 načina visokog kontrasta
  • Integracija - Disleksični font
  • Sive nijanse
  • Uvećani kursor
  • Uvećanje - Razmak teksta
  • Smanjenje - Razmak teksta
  • Preskoči na sadržaj
  • Isticanje fokusiranih elemenata

Priprema ove izjave o pristupačnosti

Ova izjava je sastavljena 29.10.2020. godine prema Predlošku izjave o pristupačnosti koji je u skladu s Direktivom (EU) 2016/2102 Europskog parlamenta i Vijeća o pristupačnosti internetskih stranica i mobilnih aplikacija tijela javnog sektora, a utvrđen je Provedbenom odlukom Komisije (EU) 2018/1523.

Procjena usklađenosti sa zahtjevima pristupačnosti rezultat je integracije potrebnih funkcionalnosti i funkcija prethodno navedenih u tekstu.

Povratne informacije i podaci za kontakt

Sve upite vezane za pristupačnost mrežne stranice  korisnici mogu uputiti:

Općina Poličnik, Dr. Franje Tuđmana 62, 23 241 Poličnik

Postupak praćenja provedbe propisa

Povjerenik za informiranje Republike Hrvatske je tijelo nadležno za praćenje usklađenosti mrežnih stranica i programskih rješenja za pokretne uređaje tijela javnog sektora sa zahtjevima pristupačnosti kao i za nadzor nad provedbom Zakona.

U slučaju nezadovoljavajućih odgovora na obavijest ili zahtjev za povratne informacije o pristupačnosti ovih mrežnih stranica, korisnici se mogu obratit Povjereniku za informiranje putem elektroničke pošte: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite..