Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja

Polaganjem svijeća i cvijeća u Poličniku odana zahvalnost poginulim braniteljima

 

Povodom Dana pobjede i domovinske zahvalnosti te Dana hrvatskih branitelja koji se obilježavaju 5. kolovoza, u četvrtak je kod križa ispred crkve svetog Nikole u Poličniku odana počast poginulim braniteljima. Cvijeće i svijeće kao simbol zahvalnosti ostavili su načelnik Općine Poličnik Davor Lončar, predsjednik Općinskog vijeća Dario Buljat i dio vijećnika te predstavnici UHDDR Općine Poličnik.


Ove godine na isti dan obilježava se i 27. godišnjica od VRO „Oluja“, najveće pobjede hrvatske vojske, koja je donijela oslobođenje okupiranih dijelova Republike Hrvatske i osigurala slobodu Hrvatskom narodu. Ovim putem čestitamo Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja.


Osim u Poličniku, vijenci u čast poginulim hrvatskim braniteljima položeni su i na spomenike u svim naseljima općine.