Obitelj prijatelji i suborci obilježili 27 godina od pogibije branitelja Olivera Ćustića

Oliver Ćustić, sa svega 21 godinu pridružio se 7. domobranskoj pukovniji kao suborac svom ocu Grgi, sumještanima i prijateljima. Na taj dan 9. rujna 1995. našli su se u borbi s neprijateljem na planini Krnjak kod Drvara, gdje je izgubio život.


Zapovjednik II. bojne Enriko Jurić kazao je da je Oliver bio srčan. Vojsci se pridružio odmah po završetku vojnog roka.

- Javio se kod nas, kod nas mu je već bio tata, mi smo ga uključili. To je bilo prije Oluje i on je sudjelovao u svim aktivnostima koje su se događale. U Oluji iskazuje veliku srčanost i hrabrost da smo ga morali zaustavljati. Ja osobno sam morao, kad smo išli od Benkovca prema Žegaru, zaustavljati te mlade dečke. Nisu se štedjeli.


Dodao je da je Oluja prošla u redu, no za vrijeme operacije Maestral s Oliverom poginuo Mile Šare iz Galovca, a 30 branitelja iz iste bojne bilo je ranjeno.