Poštovani mještani,

ovim putem Vas obavještavamo da je humanitarna pomoć koja se prikupljala u športskoj dvorani u Poličniku i Društvenom domu u Murvici za potresom pogođeno područje Petrinje i okolice, po preporukama lokalnih stožera dostavljena u mjestu Hrastovica, dana 04. siječnja 2021. godine.

U organizaciji UHDDR Poličnika i Općine Poličnik 03.01. 2021. godine obilježena je 29. godišnjica Dana obrane Općine Poličnik. Tim povodom dostojanstveno, tiho, u molitvi i prisjećanju, brojna izaslanstva položila su cvijeće i zapalila svijeće kod spomen obilježja u Suhovarima.

U općini Poličnik u tijeku je akcija prikupljanja humanitarne pomoći za potresom pogođena područja Hrvatske. U humanitarnu akciju su uključeni Općina Poličnik, Stožer civilne zaštite Općine Poličnik, Komunalna firma Poličnik d.o.o., Dječji vrtić ‘’Zvončić’’, Turistička zajednica Općine Poličnik, Osnovna škola Poličnik, mještani općine i volonteri.

Općina Poličnik i Stožer civilne zaštite Općine Poličnik pozivaju i mole stanovništvo da se uključe u akciju prikupljanja dobrovoljne pomoći za potresom stradala područja.

Poštovani,

branitelji, mještani Općine Poličnik izrazito nam je žao što zbog situacije uzrokovane virusom COVID-19 nismo u mogućnosti obilježiti Dan obrane Općine Poličnik 03.01.2021. godine.

I ove godine tradicionalno Općina Poličnik darovala je božićne poklon pakete za socijalno najugroženije žitelje.Uz standarne namirnice koje su darovane od ove godine je i darovano i 25 litara maslinovog ulja iz maslinika uz poslovnu zonu Grabi u vlasništvu Općine Poličnik. Izdvojeno je 9.000,00 kn za kupovinu 25 poklon paketa.U sklopu darivanja Općina Poličnik je donirala 30 litara maslinovog ulja Dječjem vrtiću Zvončić, te 50 litara Općoj Bolnici Zadar, kao skroman doprinos u pripremi hrane za pacijente bolnice.