IZJAVA O PRISTUPAČNOSTI

Općina Poličnik je svoje mrežne stranice učinila pristupačnima u skladu sa Zakonom o pristupačnosti mrežnih stranica i programskih rješenja za pokretne uređaje tijela javnog sektora Republike Hrvatske (‘’Narodne novine’’ broj 17/19; dalje u tekstu: Zakon) kojima se prenosi Direktiva (EU) 2016/2102 Europskog parlamenta i Vijeća od 26. listopada 2016. o pristupačnosti internetskih stranica i mobilnih aplikacija tijela javnog sektora ( SL L 327, 2.12.2016.).

Ova izjava o pristupačnosti primjenjuje se na mrežno sjedište Općine Poličnik koje se nalazi na adresi www.opcina-policnik.hr.

 

Stupanj usklađenosti

Mrežno sjedište www.opcina-policnik.hr u potpunosti je usklađeno sa Zakonom budući da je integrirana željena funkcionalnost putem plugina ScreenReader.

 

Omogućene su slijedeće funkcije:

  • Uvećanje veličina fonta
  • Smanjenje veličina fonta
  • 3 načina visokog kontrasta
  • Integracija - Disleksični font
  • Sive nijanse
  • Uvećani kursor
  • Uvećanje - Razmak teksta
  • Smanjenje - Razmak teksta
  • Preskoči na sadržaj
  • Isticanje fokusiranih elemenata

 

Priprema ove izjave o pristupačnosti

Ova izjava je sastavljena 29.10.2020. godine prema Predlošku izjave o pristupačnosti koji je u skladu s Direktivom (EU) 2016/2102 Europskog parlamenta i Vijeća o pristupačnosti internetskih stranica i mobilnih aplikacija tijela javnog sektora, a utvrđen je Provedbenom odlukom Komisije (EU) 2018/1523.

Procjena usklađenosti sa zahtjevima pristupačnosti rezultat je integracije potrebnih funkcionalnosti i funkcija prethodno navedenih u tekstu.

 

Povratne informacije i podaci za kontakt

Sve upite vezane za pristupačnost mrežne stranice  korisnici mogu uputiti:

Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

+385 23 354-004

Općina Poličnik, Dr. Franje Tuđmana 62, 23 241 Poličnik

 

Postupak praćenja provedbe propisa

Povjerenik za informiranje Republike Hrvatske je tijelo nadležno za praćenje usklađenosti mrežnih stranica i programskih rješenja za pokretne uređaje tijela javnog sektora sa zahtjevima pristupačnosti kao i za nadzor nad provedbom Zakona.

U slučaju nezadovoljavajućih odgovora na obavijest ili zahtjev za povratne informacije o pristupačnosti ovih mrežnih stranica, korisnici se mogu obratit Povjereniku za informiranje putem elektroničke pošte: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite..

 

Adresa: Ul. Dr. Franje Tuđmana 62, 23241 Poličnik

Telefon: Centrala (023) 354 004, Faks (023) 354 005

Mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

OIB: 87120007882

MB: 2743345

Načelnik: Davor Lončar

Radno vrijeme: 07,00:15,0

Rad sa strankama: 08,00:11,00

Dnevni odmor: 11,00:11,30